Історія Чудотворного образу Кохавинської Богоматері
_
(На через Бога обрана Матір, будь для нас простою дорогою. З незапам'ятних часів знаходився в одному трохи старому дубі в ліску Кохавино при дорозі з Жидачева до Руди ..Свідки,свідчення яких були записані комісією в 1755 році, розповідали про часи ще перед вибудовуванням першої каплиці. "...Картина Самої святійшої Діви Кохавинської проявилася в дубі , який коли перенесли до Костелу в Руду, на наступний день повернувся до дубу , і це повторялося 2 - 3 рази".
Хронологія Образу та життя Кохавинського монастиря**
1680 \ Побудовано дерев'яну каплицю, до якого Образ з доручення Львівського Архієпископа, урочисто переніс. ксьонз Влас Ботинський.
1680\ На цей рік датується початки культу Богоматері Кохавинської , перші паломництва і перші чуда.
1740\ В цьому році спеціальна комісія вислухала звіт свідків і переписала свідоцтва і дивах, що зазнали.
1748\ В Кохавино розпочинається зведення першої церкви.
1749 \26 травня \ Опіку над Образом переймають Отці Кармеліти.
1755\12 травня\ Розпочала роботу друга комісія.
1755\12 червня \ Урочисто перенесено Образ п до ново збудованогдованого костелу.
1780\ Монастир Кармелітів, знаходячись під австрійською владою , був знесений декретом імператора Юзефа II(подібно як багато інших, у рамках реформ, що мають на меті залежність Костелу від держави). Кохавино переїхав до Руди пастора якого костел і дім згорів. Від цього часу це є вже офіційно парафія Кохавинська(обіймає близько 17 сіл).
1848\ До влади приходить Францішек Юзеф І,і релігійні обмеження піддаються пом'якшенню.
1855\ Урочистості сотої річниці перенесення Образу з каплиці до костелу. Новий настоятель парафії, ks. Eugeniusz Pietruski доклав значних зусиль в оживлення культу Матері Божої Кохавинської , а саме реставрував каплицю, оздобив Образ дорогоцінною рамою, змальовано також вівтар в костелі.
1868 - 1894\ Зведення нової, більшої церкви невпинно подовжувалося,будівництво неодноразово припинялося голове через брак коштів однак всештаки костел возвели протягом 24 років від початку будівництва.
1887\ До парафії прибуває ks. Ян Тшопінський, де працює передусім як адміністратор, пізніше стає пробощем.
1887\ Отці Єзуїти відправляють 12-ти денні місії в Кохавино, релігійне життя є в цьому періоді завмирало.
1894\ Освячення нового костелу, канонічна інспекція парафії і перенесення Образу.
1901 - 1902\ Побудовано нову каплицю на місці знаходження Образу матері Божої Кохавинської.
1902\ липня\ Передано у користування притулок для сиріт , якими опікувалися Сестри Святої діви Марії.
1912\15 серпня\ Коронація Образу. В урочистості взяло участь понад сто тисяч осіб.
1914 - 1920\ У воєнній завірюсі через Кохавино неодноразово проходив фронт, тимчасово розташовувалися в ній між іншим царські відділи, українські, козацькі, радянські. У дитячому притулку українці улаштували лікарню, садиба священика була неодноразово пограбована. Ксьондз Ян Тшопінський був змушений залишити Кохавино на шісь місяців. Тим не менше, сам образ Діви Марії, чудесним чином позбавлений від руйнування.
1931\ Ян Тшопинський клопочеться про взяття парафії під опіку Товариства Ісуса ще з початку двадцятих років, наступило то однак лише через рік після його смерті 8 січня 1931.
1939 - 1945 \ II світова війна виявилася для Кохавино набагато гіршою ніж перша світова ,загинуло багато людей, як поляків так і українців. Поляки вивозилися у Сибір. Ксьондзи, управляючі парафією перед російським наступом на гітлерівська Німеччина, зважилися на вивезення цінних речей, також Образу на захід. У вівтарі поміщено копію так, що тільки втаємничені знали про заміну. Всі келихи, ризи, частина книжок перевезено до Старого села .У кінцевому рахунку, зображення копія якого була написана художником зі Львова у 1939 році було було вивезено поляками з Кохавино . Сьогодні зберігається в Церкві. Св. Антонія Падуанського, в єпархії Щецін - Каменський.
після 1944\ В результаті воєнних дій кордон Польщі був переміщений на захід. Давні території східних меж, в тому числі Кохавино залишилися під пануванням атеїстичної системи, здійснюваної Радянським Союзом. Розпочався період брутальної боротьби зі святинями. Костел в Кохавино був розгромлений (сповідальні, органи, вітражі, дубові облицьовування порубано сокирами) і перетворений на склад льону. З башти усунено хрест. У 1991 костел перейняла українська католицька церква і обслуговують її українські ченці Редемптористи.
1944 - 1965\ Образ заборонений бути шанованим публічно, знаходить своє місце в каплиці орденського дому в Старому Селі
1965\3 квітня\ Образ був перевезений до Кракова і підданий реставрації в майстерні художника, Waclawa Szymborskiego.
1967\ Після виконання реставрації Чудотворний Образ в день 3 грудня, прикрашена величною позолоченою рамою, був поміщена в головному вівтарі каплиці Товариства Ісуса провінційної резиденції в Кракові.
1972\ 4 листопада\ Чудотворний Образ Кохавинської Богоматері ,а також золоті корони прцесійно перенесено до костелу святої Варвари.
1974\ 21 березня \ Образ був перевезений до в Глівіце, в парафіяльну церкву. Святого Варфоломія і поміщений там тимчасово в каплицю. Інтронізаційна церемонія відбулася 12 травня.
1994\ Перенесення Образу до парафії Матері Божої Кохавинської в Gliwice .
**У звязку з перекладом з польскої мови дані можуть бути трохи неточними - Текст Оригіналу