Вівторок, 19.03.2024, 04:05
Для контактів gnizdichiv@mail.ru, Гість | RSS
Меню сайту
Рекомендую
Статистика
bigmir)net TOP 100

 

  1. Фотографії монастиря Св. Герарда у Кохавино 
  2. Молитва до Кохавинської Богородиці
  3. Історія Чудотворного образу Кохавинської Богоматері
  4. Капличка
    Останні події
  5. Згромадження отців-редемптористів відсвяткувало столітній ювілей
  6. Пасхальні святкування в Кохавино 2013

В Україні є багато церков, чудотворних чи відпустових місць, посвячених Пречистій Діві Марії. До них люди ходять прощею з далеких сторін, щоб у стіп Матері Божої просити розради йпомочі в життєвих журбах і нещастях. Відпустові місця - це Небесні Криниці у яких можна зачерпнути живу воду Божої благодаті.





Про одну таку Небесну Криницю Божих ласк, дарованих за посередництвом Матері Божої, сьогодні в Україні майже невідомо, хоча в недалекому минулому біля неї юрбилися тисячі паломників, щоби зачерпнути благодатної води на чудотворному місці в Кохавино. За радянської влади це невеличке село у Жидачівському районі Львівської області приєднане до сусіднього села Гніздичів. У той спосіб комуністична влада хотіла цілковито знищити славу Матері Божої, прославленої в Кохавинській чудотворній іконі.


У 1646 році прославилася Кохавина в колишньому Стрийському повіті Жидачівського району Львівської області чудесним образом Пресвятої Діви Марії. Тоді дідичка Анна Воянковська їхала каретою з містечка Руда до Жидачева. Дорога між цими населеними пунктами простяглася крізь кохавинський дубовий гай. Несподівано карета зупинилася. Коли Анна виглянула із неї, аби запитати у кучера, що сталося, її здивуванню не було меж: четверо запряжених сильних коней стояли, як один, на колінах, а на старому крислатому дубі виднівся образ Матері Божої з Дитятком Ісус на лівій руці. Внизу на образі був напис, який у перекладі на українську мову означає: "О Мати Божа вибрана, Ти - наша пряма дорога”.


Навколо образу ясність і дві палаючі свічки. Анна зрозуміла, що це незвичне явище, і відразу повернулася в Руду повідомити місцевого пароха: три рази з почес-тями та процесією переносили цей образ до парафіяльного храму в Руді, і всі три рази він чудесним способом повертався на колишнє місце. Поруч з’явлення місцеві жителі на кошти Київського воєводи Євстафія Виговського та його дружини Терези Виговської збудували дерев’яну капличку. У 1680 році цей чудесний образ перенесли до каплиці. В зв’язку з багатьма ласками та чудами, які відбувалися при образі, це місце невдовзі прославилося. Прочани не покидали Кохавино, вимолюючи ласки у Богородиці та п’ючи цілющу воду з джерела біля каплиці. На пожертви побожних парафіян і паломників почали спорудження дерев’яного храму. Збудували й житловий будинок, щоб мав де жити парох, який відправляв Службу Божу двічі на тиждень. За дозволом Архиєпископа Гната Вижицького сюди були спроваджені отці Кармеліти, тоді ж постав монастир.

У травні 1755 року за розпорядженням Львівського Архиєпископа Гната Вижицького до Кохавино прибула спеціальна комісія. Було опитано 24-ох свідків, які спершу приступили до сповіді та святого Причастя, а тоді склали клятву про правдивість своїх свідчень. Комісія, на основі свідчень, зібрала письмові матеріали, в яких були записані факти чудесних оздоровлень. Ось декілька з них:

Казимир Смоленський із с. Крупсько, що біля Роздолу, свідчив про загоєння ран на ногах, котрі довший час не гоїлися.

Антоній Ропачевський, житель м. Стрия, свідчив про чудесне оздоровлення трьохлітнього сина, який захворів на важку форму віспи.

Войцех Залуський розповів, що після відвідин Кохавино і щирих молитов до Матері Божої Кохавинськоі позбувся старих недугів.

Катерина Бладкевич, жителька с. Руда, під час сну випадково придушила своїм тілом семиденного сина, який вже не подавав ознак життя, весь посинів. Перелякана мати у відчаї і сльозах вдалася до помочі Матері Божої Кохавинської: усім своїм серцем молилася — і дитина була врятована.

НАСТУПНА СТОРІНКА

Aдреса:
монастир св. Герарда
вул. Ярослава Мудрого, 4,
смт. Гніздичів, Жидачівського району, Львівської області, 81740.
тел: (03239) 48-212, 48-252


Їхати можна зі Стрия та Ходорова приміським поїздом у напрямку Жидачева до зупинки Гніздичів. Також є можливість з різних сторін дістатися до Жидачева маршруткою. Відстань від Жидачева до монастиря в Кохавино – 8 км, а зі Стрия - приблизно 25 км..

Матеріал взято з брошури- " Кохавино Святиня Галицька" , видавництво " Добра книжка" 

 

 

 

 




календар
Курс валют
фк кохавинка
WMmail.ru - сервис почтовых рассылок
Випадковий анекдот