tag. -->
Четвер, 25.02.2021, 11:49
Для контактів gnizdichiv@mail.ru, Гість | RSS
Меню сайту
Рекомендую
Статистика
bigmir)net TOP 100
Недотримання природоохоронного законодавства спиртзаводом, що негативно впливає на стан навколишнього природного середовища

Суть справи: Захист прав мешканців на безпечне для життя та здоров’я довкілля


Суть проблеми: недотримання природоохоронного законодавства спиртзаводом, що має своїм наслідком негативний вплив на стан навколишнього природного середовища та порушення екологічних прав місцевих жителів.


Основні факти: У селі Гніздичів Жидачівського району Львівської області знаходиться Гніздичівський державний Спиртзавод, відходи від виробництва якого скидуються у земляні відстійники поряд із річкою Стрий. Під час випадання дощів стоки відходів потрапляють у заплаву та русло річки Стрий. Існує явна загроза попадання цих відходів у річку при кожному наступному паводку, що створює загрозу для довкілля та здоров'я жителів. Жителі також припускають факт, що стоки відходів, з ініціативи керівництва заводу, попадають у русло річки у зв’язку із прокопуванням землі по схилу до річки, що видно на фотографіях, наданими мешканцями селища.


Крім цього, від відстійників утворюється страшний сморід, який розповсюджується на більшу частину селища, особливо в спекотну погоду. Це порушує право місцевих жителів на чисте довкілля і є можливою причиною виникнення чисельних захворювань жителів селища. В 2007 році в селищі, яке нараховує 4860 мешканців, зареєстровано 2222 випадків захворювань органів дихання, водночас і серед дорослих, і серед дітей. Серед населення спостерігалась і висока захворюваність крові, шлунку, печінки, алергічні хвороби.


До МБО «Екологія-Право-Людина» звернулись жителі Гніздичева з проханням допомогти у вирішенні наявної проблеми шляхом захисту порушених екологічних прав на чисте довкілля.


На сьогоднішній день, виявлено такі порушення природоохоронного законодавства:


- Головним державним санітарним лікарем Жидачівського району в ході перевірки виявлено порушення вимог санітарного законодавства, за котрі на директора підприємства накладено штраф, скеровано припис щодо виконання міроприємств, направлених на ліквідацію викидів забруднюючих речовин в атмосферу від полів фільтрації підприємства.


- Державною екологічною інспекцією видано керівництву підприємства приписи, які спрямовані на покращення екологічної ситуації на території Гніздичівської селищної ради.


На даний момент проводиться активна робота, спрямована на отримання повної інформації про те, чи дотримується спиртзавод у своїй діяльності відповідних вимог природоохоронного законодавства.

Джерело- http://epl.org.ua/pravo/uchast-gromadskosti/spravi/gnizdichiv-spirtzavod/

http://gnizdichiv.at.ua/index/gnizdichivskij_derzhavnij_spirtzavod/0-44

календар
Курс валют
фк кохавинка
WMmail.ru - сервис почтовых рассылок
Випадковий анекдот