Неділя, 28.05.2023, 03:08
Для контактів gnizdichiv@mail.ru, Гість | RSS
Меню сайту
Рекомендую
Статистика
bigmir)net TOP 100

Згромадження отців-редемптористів відсвяткувало столітній ювілейЗгромадження отців-редемптористів відсвяткувало столітній ювілей

У неділю в монастирі Святого Герарда смт. Гніздичів (Кохавино), відбулося святкування 100-літнього ювілею служіння отців-редемптористів (ЧНІ) в Україні.

З цієї нагоди Преосвященний Владика Тарас Сеньків, Апостольський Адміністратор Стрийської єпархії УГКЦ, очолив урочисту Божественну Літургію у храмі Покрови Пресвятої Богородиці, який розташований на території монастиря. У Службі взяли участь також священики-монахи та гості-редемптористи. Інформує прес-служба Стрийської єпархії УГКЦ.

Звертаючись до присутніх під час проповіді, Преосвященний Владика Тарас зазначив, що у Стрийській єпархії є багато чудотворних ікон, проте деякі з них є чомусь призабуті або розуміння чудотворності якось вичерпалось в людському серці. «Але у цьому місці, особливо завдяки отцям-редемптористам, цей культ материнської любові, материнського чування Пречистої Діви Марії щораз глибше закорінюється в людських душах», - сказав Апостольський Адміністратор.

Владика наголосив, що «особливо це приємно говорити сьогодні, коли отці-редемптористи святкують свій 100-річний ювілей перебування на Україні і хоча в історичному значенні 100 років - це не так багато, але скількох святих, блаженних, мучеників та ісповідників віри знаних, а ще більше незнаних засіяв цей чин у нашім народі».

«Я думаю, -- продовжував єпископ, -- що отці-редемптористи в особливий спосіб мають почитання до Пречистої Діви Марії, тому сьогодні є день подяки, подяки Богу та Пречистій Діві. Проте, скласти таку подяку неможливо краще, як тільки словами самої Пречистої Діви Марії, Матері Спасителя світу, який кожен з нас відкриває для себе, як велику школу чистої віри, віри зродженої полум’ям любові до Бога, а також зродженні в полум’ї ЇЇ непорочного серця такі правдиві та чисті слова, які Діва Марія вклала у молитву прослави Всевишнього у гімн «Величання…», промовлений Нею в часі Благовіщення».


По завершенні Літургії відбувся похід до джерела та водосвяття.

А відтак, розпочався концерт, який підготували та супроводжували своїми роздумами та піснями брати-редемптористи.

Довідка

Католицьке монаше Згромадження Найсвятішого Відкупителя (Congregatio Sanctissimi Redemptoris, CSSR), відоме також як Чин Найсвятішого Ізбавителя (ЧНІ), засноване у ХVІІІ ст. святим Альфонсом Марією де Лігуорі та єпископом Томазо Фалькоей для роботи серед сільського населення та малозабезпечених сімей.

В Україні отці-редемторимти з’явилися на початку ХХ ст. завдяки Митрополиту Андрею Шептицькому. У травні 1913 року Митрополит Шептицький та Генеральний уряд редемптористів підписали угоду про заснування монастиря в Галичині, а вже у серпні цього року до України прибули о. Йозеф Схрейверс та ще 5 отців і один брат.Джерело - http://lvivexpres.com , Фото - http://stryi.ugcc.org.ua/

календар
Курс валют
фк кохавинка
WMmail.ru - сервис почтовых рассылок
Випадковий анекдот