П`ятниця, 21.06.2024, 03:00
Для контактів gnizdichiv@mail.ru, Гість | RSS
Меню сайту
Рекомендую
Статистика
bigmir)net TOP 100

Міліція Жидачева викликала на допит «зачищеного» під час розгону Євромайдану хлопця


07.12.2013

У львівському УДАРі обіцяють надавати захист учасникам Євромайдану від міліцейського переслідування.

Як повідомляє прес-служба львівського УДАРу, з проханням про захист від міліцейського переслідування до приймальні львівського УДАРу на Євромайдані в Києві звернувся громадський діяч, один із засновників об’єднання «Небайдужі» на Жидачівщині Мар’ян Кушнір.

«Я був серед тих, кого вночі «Беркут» зачищав із Майдану Незалежності. І мені тоді ледве вдалося втекти. Беркутівець ще довго біг за мною порожньою вулицею, доки не знесилився», – розповів Мар’ян Кушнір.

За його словами, одразу після нападу беркутівців він подав заяву в прокуратуру щодо перевищення повноважень правоохоронцями. І вже через кілька днів за місцем проживання жидачівська міліція прислала йому повістку з викликом на допит. «З одного боку, я зараз перебуваю на Майдані й додому, в рідний Гніздичів (Жидачівського району – ред.), ще не планую повертатися. А з іншого боку – всім відомо, що молодого киянина, який так само написав заяву в прокуратуру і був викликаний як свідок, заарештували просто в прокуратурі за звинуваченням у спротиві правоохоронцям та за прогулювання навчання», – розповідає громадський активіст.

«Мар’ян запевняє, що на Жидачівщині також можуть початися репресії проти тих, хто зараз протестує на Майдані. Він розповів, що його брата викликали до Жидачівського райвідділу міліції та переконували в тому, що Мар’янові потрібно терміново повертатися додому та не збурювати громаду в Києві. Запитували, чи він возив студентів на Майдан, перечитували смс-повідомлення з телефону», – йдеться в повідомленні прес-служби львівського УДАРу.

Мар’ян розповів, що фактично відбувався допит і пошук доказів проти нього: «Окрім того, мене було оголошено в розшук по Львівській області. Таким чином, міліція на Львівщині починає залякувати активістів Майдану». За словами Кушніра, «вже зараз у львівських вишах міліція та прокуратура шукає студентів і викладачів, які перебувають на Майдані». «Вважаю, що громадськість повинна знайти гідну відповідь на ці дії правоохоронців», – зазначає активіст.

У Львівському УДАРі обов’язково нададуть юридичну та будь-яку іншу допомогу Мар’янові та іншим мешканцям області, які опинились у схожій ситуації, запевняють у прес-службі.

Голова Львівської обласної організації УДАРу, народний депутат України Ярослав Гінка наголосив: «Ми повинні докласти максимум зусиль, щоб припинити незаконні міліцейські переслідування євромайданівців, тим паче, міліцією Львівщини. Вже зараз ми готуємо відповідне депутатське звернення на адресу головного міліціонера області, генерала Олександра Рудяка з вимогою припинити міліцейське свавілля та переслідування міліцією мирних мешканців. Юристи УДАРу допоможуть Мар’янові та будь-якому іншому євромайданівцю, мешканцю Львівщини, який потрапив у схожу ситуацію. Якщо хтось також потерпає від міліцейського свавілля – звертайтесь до громадських приймалень Львівського УДАРу, які є одночасно й приймальнями народного депутата України, в самому центрі Євромайдану в Києві та у Львові на вул. Наливайка, 5. Телефон (032) 245-22-64».


Джерело - http://zik.ua/

календар
Курс валют
фк кохавинка
WMmail.ru - сервис почтовых рассылок
Випадковий анекдот