П`ятниця, 21.06.2024, 03:09
Для контактів gnizdichiv@mail.ru, Гість | RSS
Меню сайту
Рекомендую
Статистика
bigmir)net TOP 100

 Виговський , Музей , Руда , МУЗЕЙ ІВАНА ВИГОВСЬКОГО

Село Руду Іван Виговський придбав у родини Даниловичів 1660 року, після того як віддав гетьманську булаву. До Рудянського ключа тоді належали прилеглі села Ганівці, Лівчиці, Бережниця, теперішні Йосиповичі, Волиця та Облазниця. І, незважаючи на те, що в березні 1664 року гетьмана стратив польський полковник Себастьян Маховський, маєтності в околицях Руди залишалися у володінні Виговських майже 100 років.
Всього менш як за кілометер від Кохавинського монастиря знаходиться музей- садиба гетьмана Івана Виговського який відкрито 24 серпня 2004 року в селі Руда. Це  перший в Україні музей гетьмана Івана Виговського. Музей є філією Львівської галереї мистецтв. Музейні експонати відтворюють період боротьби за незалежність від часів виникнення Запорізької Січі до кінця 1940-50-х рр. Серед експонатів — твори сакрального мистецтва ХVІІ - ХІХ ст. з родинної церкви Виговських (с. Йосиповичі, церква Воздвиження Чесного Хреста), двері з цієї церкви з фундаційним написом невістки гетьмана - Терези Завадської, предмети матеріальної культури, знайдені на територї замку (оборонного двору) гетьмана в с. Руда. Привертає увагу ікона Вознесіння. Широко представлені твори живопису вітчизняних та зарубіжних художників XVII-XX ст. Зокрема, цікавою для відвідувачів буде картина невідомого художника (ХІХ ст.), де зображена дружина Івана Виговського Олена Стеткевич. Яка будучи високоосвіченою людиною, мала значний вплив на Чигиринський двір. Народила єдиного сина Остапа. Заповіт О. Стеткевич зберігався в Жидачівському архіві до 1929 р. (нині знаходиться в Польщі). Крім музею гетьмана Івана Виговського  тут також слід оглянути дві дуже цікаві цвинтарні каплички...


Адреса: Львівська область, Жидачівський р-н., с. Руда. Тел.: (239) 4-12-36. Їхати можна зі Стрия та Ходорова приміським поїздом у напрямку Жидачева до зупинки Гніздичів. Також є можливість з різних сторін дістатися до Жидачева маршруткою. Відстань від Жидачева до Руди приблизно 9 км.


Працює щоденно, крім понеділка.
У літній період: з 11.00 до 18.00 год. (каса до 16.00 год.)
У зимовий період: з 10.00 до 17.00 год (каса до 16.00 год.)
В неділю: з 12.00 до 17.00 год. (каса до 16.00 год.)

Вартість квитка:
для учнів та студентів - 1 грн.(вартість екскурсії - 15 грн.)

для дорослих - 3 грн.(вартість екскурсії - 20 грн.)


Фото та матеріал з сайтів-http://blog.karpaty.infohttp://lvivgallery.org/http://youa.travel/

календар
Курс валют
фк кохавинка
WMmail.ru - сервис почтовых рассылок
Випадковий анекдот