П`ятниця, 10.01.2025, 15:35
Для контактів gnizdichiv@mail.ru, Гість | RSS
Меню сайту
Рекомендую
Статистика
bigmir)net TOP 100

 

  1. Видатні уродженці с. Лівчиці
  2. Парк –пам`ятка ХІХ ст. садово-паркового мистецтвамісцевого значення в с.Лівчиці.

Лі́вчиці- одне з найбільших сіл в Жидачівському районі Львівської області. Населення становить 1199 осіб. Орган місцевого самоврядування - Лівчицька сільська рада.

Назва с. Лівчиці (Ловчиці) походить від слова „лови”. В селі є неповна середня школа, працюють кілька магазинів, є бар. Працює медпункт, в який приїжджають із району лікарі проводити обстеження мешканців. В 1914 р. у селі було близько 150 хат. В 1883 році люди своїми коштами побудували школу. Після війни в 1946 р. в село проведено електрику, газ у 1948, радіо в 1958 р

У 1895 р. графом Строжинським був побудований палац. Будували його майстри спеціально привезені з Європи. Палац являв собою казковий будинок, що мав два поверхи і підвальні приміщення. Всього в будинку було 48 кімнат. Навколо палацу був посаджений парк з алеями. Всі дерева і квіти були завезені із-за кордону. У парку був став, вода до якого поступала з річки через спеціально відведений канал. У ставі плавали лебеді, розводилася риба.

Граф Строжинський взяв собі на виховання хлопця зі своєї родини Короля Глуховського і залишив йому своє багатство. К. Глуховський володів маєтком до 1939 р. Йому належала вся земля. Майже все село працювало на графа.

Зараз це територія Лівчицької школи-інтернату, де навчається близько 100 дітей. У парку збереглися різні види дерев: дуби, липи, різні види ясенів, кедри, сосни, ялини, тюльпанове дерево.

Церкву у с.Лівчицях почали будувати 1903 р. Велику допомогу надав і граф. В 1907 р.відбулося її посвячення (перенесення мощей св. Миколая). На сьогодні їй більше 100 р.

За місцевою легендою, яку я вслід за своїми інтернет-попередниками передруковую, сучасна історія села починається від невдалого полювання. Десь на початку XIX століття француз Лось (чого це у француза таке прізвище – легенда не переказує) заблукав у тутешніх лісах. І поки сувався тутешніми болотами – місцина припала до сентиментального французького серця. Так от. Місцевий палац будує чи отой самий блукливий француз, чи то вже пізніше – новий власник маєтностей граф Строжинський. Кажуть, що граф взяв собі на виховання простого хлопця (Кароля Глуховського), якому палац дістається в спадок.

Складна у плані будівля вочевидь служила власнику за відпочинковий маєток. Споруду оточував мальовничий парк з озерами, зарості якого і досі симпатично відтіняють вежі палацу. Досі у навколишніх гущавинах можна знайти різні види ясенів, дуби, липи, кедри та навіть тюльпанове дерево.

За сто років село розрослося – на кінець XIX ст. тут вже близько 80 хат, а на початок Першої світової – ще удвічі більше. У 1903-му громада за підтримки графа будує Миколаївську церкву. Її ж надбрамна дзвіниця – найсучасніша споруда Лівчиць. Судячи з пам’ятної таблички кошти на її зведення надіслали діаспоряни.

В наші дні у палаці розташована спеціальна школа. Нині в інтернаті виховуються близько 70 дітей з вадами розвитку. Переважно – сироти. На кожну дитину припадає по одному вихователю.

Адміністративно-територіальний устрій -Лівчицька сільська рада: населення 1,1 тис. осіб, площа 1163,4 га

Населені пункти: Лівчиці

сільський голова Водка Степан Васильович

81771, Львівська обл., Жидачівський район, с. Лівчиці

тел. (03239)41136

Інформаціяз Вікіпедії та сайту - http://tutbuv.com/

календар
Курс валют
фк кохавинка
WMmail.ru - сервис почтовых рассылок
Випадковий анекдот