Неділя, 14.04.2024, 15:15
Для контактів gnizdichiv@mail.ru, Гість | RSS
Меню сайту
Рекомендую
Статистика
bigmir)net TOP 100

  У селищі Гніздичів Жидачівського району Львівщини зафіксовано факт масштабного розкрадання гравію з річки Стрий, до чого причетні два місцеві підприємства ТзОВ «Шляхбудсервіс-Д» та Кохавинська паперова фабрика.

Про це 17 лютого на прес-конференції повідомив голова комісії з питань контролю за ефективністю виконання державних і обласних програм та рішень ради Львівської облради Михайло Блавацький.

За його словами, до депутатів Львівської облради зі скаргами на регулярні і масштабні крадіжки гравію звернулися місцеві мешканці. 10 лютого депутати спільно зі співробітниками Держекоінспекції у Львівській області, громадськими інспекторами з охорони довкілля та працівниками міліції прибули на місце і зафіксували вантажні машини, навантажені гравієм, які від річки прямували до Кохавинської паперової фабрики. Згодом з’ясувалося, що транспорт належить ТзОВ «Шляхбудсервіс-Д».

За даними депутатів, обидва підприємства мають спільних господарів. Керівником Кохавинської паперової фабрики є депутат Львівської облради від ПППУ, член екологічної комісії Михайло Титикало.

Блавацький зазначив, що за один день з річки підприємство «Шляхбудсервіс-Д» викрадає близько 2 тис. кубометрів гравію. На території Кохавинської фабрики, за даними голови комісії, вже зберігалося близько 12 тис. кубометрів піщано-гравійної суміші, яку, ймовірно, планують використовувати на ремонти доріг. «За нашими підрахунками, державі нанесено збитків на близько 167 тис. грн», – зазначив Блавацький.

«ТзОВ «Шляхбудсервіс-Д», за нашою інформацією, минулого року сплатило державі за нелегальний видобуток піщано-гравійної суміші близько 20 тис. грн. Якщо їм цього року нарахують 160 тис. грн, і вони сплатить, і будуть далі займатися нелегальним видобутком, тоді можна припустити, що такі штрафи – ніщо у порівнянні з їх доходами з державного бюджету,
які підприємство отримує на ремонт доріг», – наголосив Блавацький.

Член комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської облради Юрій Зірченко розповів, що депутати та правоохоронці також зафіксували вивезення з Кохавинської паперової фабрики у прибережно-захисну зону річки Стрий «тисяч тон сульфатної сполуки – відходів від виробництва паперу».

На думку депутата, у зазначених порушеннях є всі ознаки кримінального злочину.

«Тут є ознаки кримінального злочину. По-перше, порушується екосистема, вибирається русло ріки. По-друге, відбувається крадіжка природних ресурсів. Ми питали водіїв важковагових автомобілів – нема у них ніяких документів. Третє – відбувається пряме отруєння навколишнього середовища», – наголосив Зірченко.

Депутат зазначив, що під час весняних паводків «вся хімія пливе у річку». «Цю воду використовує Стрийський водозабір. Львів’яни теж користуються цією водою», – зауважив Зірченко.

Депутати зазначили, що хочуть привернути увагу громадськості до зазначених масштабних порушень, оскільки є побоювання, що правоохоронці спустять справу на гальма.


календар
Курс валют
фк кохавинка
WMmail.ru - сервис почтовых рассылок
Випадковий анекдот